Wtorek 15.08.2023

Jutro (wtorek, 15.08.2023) Muzeum Mazowsza Zachodniego będzie nieczynne. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin w środę (16.08) i kolejne dni😊

Wyróżnienie w "Wierzbie"

Z radością informujemy, że w XVII edycji konkursu „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki, w kategorii wystawy organizowane przez mniejsze muzea, otrzymaliśmy wyróżnienie za wystawę „Dittrichowie – rodzina wielkich fabrykantów”.

Wyróżnioną wystawę do końca wakacji można jeszcze zwiedzić w siedzibie Muzeum. Serdecznie zapraszamy.

Ważna informacja!

W najbliższą sobotę i niedzielę 08 - 09. 07. 2023 Muzeum Mazowsza Zachodniego z powodów organizacyjnych będzie nieczynne dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do zwiedzania w kolejne dni.

"Moja przygoda w Muzeum"

Dzisiaj finał prezentowania Państwu prac, które zostały nagrodzone w powiatowym etapie konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Ostatnie prace zostały namalowane przez uczestników z kategorii 13-15 i 16-18 lat. Wszystkie prezentowane prace wezmą udział w etapie międzynarodowym konkursu, który odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Patronat nad konkursem objął Krzysztofa Dziwisza, Starosty Powiatu Żyrardowskiego. W tym roku głównym tematem prac była 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

"Moja przygoda w Muzeum"

Kontynuujemy prezentowanie prac, które zostały nagrodzone w powiatowym etapie konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”, tym razem z kategorii 10-12 lat. W poniedziałek pokażemy Państwu prace z ostatnich dwóch kategorii tj. 13-15 i 16-18 lat. Wszystkie prezentowane prace zostały wysłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie wezmą udział w etapie międzynarodowym.

Patronat nad konkursem objął Krzysztofa Dziwisza Starosty Powiatu Żyrardowskiego. W tym roku głównym tematem prac była 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

"Moja przygoda w Muzeum"

W miniony piątek prezentowaliśmy Państwu prace dzieci, które zostały laureatami w powiatowym etapie międzynarodowego konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” w kategorii 5-6 lat. Kontynuujemy prezentacje zwycięskich prac, tym razem z kategorii 7-9 lat.

Patronat nad konkursem objął Krzysztofa Dziwisza Starosty Powiatu Żyrardowskiego. W tym roku głównym tematem prac była 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

"Moja przygoda w Muzeum"

Tydzień temu w Muzeum Mazowsza Zachodniego odbyło się uroczyste rozdanie nagród uczestnikom Powiatowego Etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”. Patronat nad konkursem objął Krzysztof Dziwisz Starosta Powiatu Żyrardowskiego. W tym roku głównym tematem prac była 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Przedstawiamy nagrodzone prace najmłodszych dzieci z kategorii 5-6 lat.

Moja Przygoda w Muzeum

Dzisiaj w Muzeum Mazowsza Zachodniego o godzinie 10:00 odbyło się rozdanie nagród za udział w Powiatowym Etapie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” pod patronatem Krzysztofa Dziwisza Starosty Powiatu Żyrardowskiego. W tym roku głównym tematem prac był Mikołaj Kopernik, w 550. rocznicę urodzin 😁 Na konkurs spłynęło prawie 100 prac, a komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła ich aż 33, w pięciu kategoriach wiekowych, od 5 do 18 lat 🙂 Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie 🙂 Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym artystom i artystkom za udział! 🎨

Komisja konkursowa

Dzisiaj jako komisja w składzie: Monika Bachańska, Elżbieta Sowińska, Justyna Żak-Szwarc i Paulina Gałązka, mieliśmy przyjemność zapoznać się z pracami, które spłynęły na powiatowy etap konkursu pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza. W tym roku organizatorzy konkursu postanowili, że motywem przewodnim będzie sylwetka wielkiego astronoma, tytuł konkursu brzmi: "Moja Przygoda w Muzeum. Wokół Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin". W najbliższy piątek o godzinie 10:00 odbędzie się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu, na które zaprosimy nagrodzone osoby z opiekunami 🙂 Dziękujemy, za wszystkie zgłoszenia, poziom był wysoki a prace bardzo kreatywne 🙂 🤩