Noc Muzeów - 18 Maja 2024

 Już teraz zarezerwujcie sobie czas 17 i 18 maja. W Noc Muzeów i nie tylko wtedy, przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji.

Zapraszamy na majówkę do Muzeum!

Majówka z Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie? Dlaczego nie! W długi weekend czeka na naszych gości moc atrakcji.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja zapraszamy na okolicznościowe wystawy:

"Polskie symbole narodowe" - wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

"Konstytucja 3 Maja" - wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycach.

 

Zapraszamy na nasze pozostałe świetne wystawy:

Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia - wystawa czasowa,

Galeria malarstwa Józefa Rapackiego - ekspozycja stała

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:

Wtorek w godzinach 8.00 - 16.00

Środa w godzinach 11.00-17.00

Czwartek w godzinach 8.00-16.00 - Święto Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Piątek w godzinach 11.00-17.00 - Święto Narodowe Trzeciego Maja

Sobota w godzinach 11.00-17.00

Niedziela w godzinach 11.00-17.00

 

Zapraszamy serdecznie

 
Rozstrzygnięcie konkursu

 Dzisiaj w muzeum odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Plastycznego "Tradycje wielkanocne" 2024. Konkurs zorganizowano pod patronatem Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Spośród rekordowej liczby 336 prac z 19 placówek wyłoniliśmy zwycięzców! Nie było to łatwe, ponieważ wszystkie prace były wykonane naprawdę pięknie ☺️ Zapraszam do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia. Pod koniec przyszłego tygodnia opublikujemy również nagrodzone prace wraz z nazwiskami autorów ☺️ Dziękujemy również za obecność i wsparcie Sekretarz Powiatu Żyrardowskiego, Pani Annie Ołubek-Kunka 🙂

Zapraszamy na lekcje "Jaki znak twój? Orzeł biały?"

 Od poniedziałku z okazji obchodów 2 maja, czyli Dnia Flagi Rzeczpospolitej, oraz z okazji Narodowego Święta 3 Maja, Muzeum rozpoczęło cykl lekcji "Jaki znak twój? Orzeł biały!", które poświęcone są polskim symbolom narodowym. Dzieci w trakcie zajęć poznają znaczenie i genezę polskiego godła, flagi i hymnu. Na koniec zajęć w ramach warsztatów uczniowie przygotują flagi lub ozdoby patriotyczne, jak kokardy i przypinki.

Rodziny zwiedzają Muzeum taniej

 Od soboty 20 kwietnia rodziny będą taniej zwiedzać nasze Muzeum. Specjalnie dla nich wprowadzamy bilet rodzinny kosztujący 25 zł i pozwalający zwiedzić nasze wystawy 5 osobom, w tym maksymalnie dwóm dorosłym lub maksymalnie czworgu dzieci.

Zapraszamy więc do naszego Muzeum, w szczególności, że teraz gościmy wystawę "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia.", która idealnie nadaje się na rodzinne zwiedzanie.

Ucząc bawi, bawiąc uczy.

 Wystawa "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia" to ciekawe połączenie humoru z kart komiksu Janusza Christy i wiedzy archeologicznej. Dlatego ucząc bawi i bawiąc uczy. Prezentujemy Państwu kilka śmiesznych kadrów, których wystawa jest pełna. Zapraszamy do Muzeum aby zapoznać się ze wszystkimi fragmentami komiksów "Kajko i Kokosz" prezentowanych na planszach wystawy. Poprawa nastroju gwarantowana.

Zapraszamy na wystawę "Kajko i Kokosz. Komiskwoa archeologia"

 Kajko i Kokosz nie mogą się was doczekać. Zapraszamy więc na zwiedzanie wystawy "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia". Wystawa będzie gościć w naszym muzeum do 23 czerwca.

Otwarcie wystawy "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia"

Wystawa "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" oficjalnie otwarta! Dzisiaj o godzinie 17:00 odbył się wernisaż, na którym mieliśmy przyjemność gościć Pana Pawła Pogodzińskiego, czyli kierownika Muzeum Grodzisko w Sopocie, oddziału Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz autora "komiksowej archeologii." Pan Paweł oprowadził Gości i opowiedział im nie tylko ciekawostki na temat komiksu i jego autora, ale również procesu organizacji tak wyjątkowej wystawy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, oraz odwiedzin w naszym muzeum. Kajko i Kokosz goszczą u nas do 23 czerwca tego roku!

Spotkanie z Janiną Wielogurską

 Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć pisarkę, Panią Janinę Wielogurską. Spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego. W wydarzeniu wzięła udział młodzież ze Szkoły Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie - Czerwoniak oraz grupa turystów z Ośrodek Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Podczas spotkania odbył się konkurs recytatorski. Pisarka wysłuchała swoich tekstów w wykonaniu młodzieży, nagrodziła je i wręczyła dyplomy. Spotkanie zostało uświetnione występem fortepianowym Bartosza Kornowskiego z Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Żyrardowie, ucznia pana Sebastiana Raja. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Koniec "Podróży sentymentalnej"

 Nasza „Podróż Sentymentalna – ziemia żyrardowska na starej fotografii” powoli dobiega końca. Już tylko do niedzieli włącznie (7.04), można zwiedzać wystawę złożoną z kilkudziesięciu unikalnych zdjęć dawnego Żyrardowa oraz innych miejscowości powiatu żyrardowskiego. Serdecznie zapraszamy!

A od przyszłego piątku rusza nowa wystawa w naszym Muzeum: „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”, która pomoże przybliżyć (nie tylko najmłodszym) świat wczesnośredniowiecznych Słowian, przeniesiony w humorystyczny sposób przez Janusza Christa na karty swojego kultowego komiksu. Więcej szczegółów już wkrótce.

Lniany ZaułekUrząd MiastaBibliotekaCentrum KulturyOŻyrardówOŻyrardówŻyrpointŻyrpointGłosGłosŻycie Tydzień Żyrardowa