Żyrardowskie kobiety na muzealnej fotografii. Wystawa plenerowa - Marzec - Lipiec

Prezentujemy Państwu małą galerię fotografii żyrardowskich kobiet pochodzącą ze zbiorów ikonograficznych Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Historyczne zdjęcia ukazują kobiety
w świecie pełnym obowiązków, podczas obsługi maszyn na halach fabrycznych, w gronie koleżanek z pracy i ze szkoły, a także w czasie niedzielnych spacerów po mieście, czy podczas wizyty w zakładzie fotograficznym u braci Przedeckich. Prządki, szpularki, uczennice szkoły żeńskiej, eleganckie damy i nauczycielki - wszystkie one odegrały nadzwyczajną rolę współtworząc historię Żyrardowa, miasta jednej fabryki.