Powiatowy Konkurs Historyczny rozstrzygnięty

W dniu dzisiejszym ok. godz. 12 w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie rozstrzygnęliśmy Historyczny Konkurs Powiatowy; Gdzie są kwiaty z tamtych lat. Konkurs wiedzy o Armii Krajowej, Szarych Szeregach i Żołnierzach Wyklętych. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wyłonieni w etapie szkolnym. Po części testowo – opisowej pięcioro uczestników przystąpiło do etapu ustnego. Pierwsze miejsce w Konkursie zdobyła Patrycja Chudolińska z ZS nr. 3 w Wiskitkach, drugie miejsce zajął Norbert Michalski z LO w Mszczonowie im. Szarych Szeregów. Trzecie miejsce zajął Patryk Mendygrał z LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, wyróżnienia otrzymali Michał Laskowski i Aleksy Radziszewski obydwaj ze LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania i nagrody książkowe. Konkursowi patronowali oraz ufundowali nagrody, Maciej Małecki – Minister Sekretarz w Kancelarii Premiera RP oraz poseł na Sejm RP, Wojciech Szustakiewicz Starosta Żyrardowski. Ministra reprezentował Dyrektor Biura Poselskiego Łukasz Gołębiowski, Wydział Oświaty Kultury Sportu i Turystki Starostwa Powiatowego reprezentował dyrektor Adam Lemiesz. Muzeum Mazowsza Zachodniego reprezentował dyrektor Bogusław Nietrzebka. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom i nauczycielom, zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu.