Żyrardowskie obchody 500 lecia Reformacji

W dniach 18-19 listopada 2017 r. odbyły się w Żyrardowie uroczystości z okazji 500-lecia Reformacji. Wydarzeniem inaugurującym obchody było otwarcie ekspozycji pt. „Ewangelicy w dawnym Żyrardowie” w Muzeum Mazowsza Zachodniego. Na wernisażu wystawy wśród wielu znakomitych gości był patron honorowy Biskup Ordynariusz Diecezji Łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba. Kolejne wydarzenia zorganizowane w ramach żyrardowskich obchodów 500 lecia Reformacji, czyli występ Chóru Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, panel dyskusyjny z udziałem ks. Dziekana Adama Bednarczyka, ks. Dr. Andrzeja Perzyńskiego oraz diakon Haliny Radacz a także koncert zespołu Sinfonietta d’Girarda, odbyły się w Resursie.

Patronat honorowy nad uroczystościami objęli:

Andrzej Franciszek Dziuba Biskup Ordynariusz Diecezji Łowickiej, Jan Cieślar Biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojciech Szustakiewicz Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Wojciech Jasiński Prezydent Miasta Żyrardowa