"Niedziela bez Teleranka. Stan wojenny oczami dziecka", rozstrzygnięcie konkursu.

Dzisiaj o godz. 10.00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego „Niedziela bez Teleranka. Stan wojenny oczami dziecka”.  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z osobą, która na stan wojenny patrzyła oczami dziecka. Oznacza to, że rozmówcy w roku 1981 mogli mieć od 6 do 18 lat. Z prac, które napłynęły do Muzeum, jury konkursu wybrało trzy wywiady i nagrodziło pięciu autorów. Jeden z wywiadów został zrealizowany przez trzy osobowy zespół. Osoby nagrodzone to: Sandra Jach ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Żyrardowie, Agata Fedorowicz ze szkoły podstawowej w Mszczonowie oraz Paulina Grzejszczak, Jakub Balcerowski, Mateusz Kubiak uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Żyrardowie. Konkurs odbywał się pod patronatem Wojciecha Szustakiewicza Starosty Żyrardowskiego, w imieniu którego nagrody wręczył Wicestarosta Grzegorz Dobrowolski. Pozostali współorganizatorzy konkursu, to Wspólnota Żyrardowa, Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach, „Głos Żyrardowa i Okolic”, Telewizja Żyrardowska oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego. W imieniu organizatorów gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych projektach.

fot. Anna Wrzesień