Konkurs plastyczny o Żołnierzach Wyklętych- wyniki

PROTOKÓŁ KONKURSU PLASTYCZNO-HISTORYCZNEGO

O „ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH”

Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie
pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza.
Termin spływania prac upłynął 09.03.2023 o godzinie 16:00.

W konkursie wzięło udział 171 uczniów z 18 placówek, w tym 11 żyrardowskich i 7 okolicznych szkół. Do udziału zakwalifikowało się łącznie 170 prac, w tym w następujących kategoriach wiekowych:

• 104 prac w kategorii 10-12 lat

• 47 prac w kategorii 13-15 lat

• 19 prac w kategorii 16-19 lat

10.03.22 o godzinie 10:00 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

• Monika Bachańska (Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
    Starostwa Powiatowego w Żyrardowie)

• Paulina Gałązka (Dział Sztuki Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie)

• Elżbieta Sowińska (Dział Etnografii Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie)

• Danuta Budynek (Kierownik Administracyjny Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie)

• Bogusław Nietrzebka (Dyrektor Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie)

Komisja wyłoniła podium w każdej kategorii wiekowej i wręczyła wyróżnienia.

Kategoria 10-12:

1. Daria Małecka, lat 12, opiekunka Ewa Wysocka (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie)

2. Krystian Misiak, lat 12, opiekunka Ewa Wysocka (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie)

3. Amelia Obierek, lat 12, opiekunka Małgorzata Rytel-Kuc (Zespół Szkół im. Jana Pawła II

wyróżnienia:

1. Zuzanna Gołębiowska, lat 11 (Szkoła Podstawowa im. Wł. Rdzanowskiego w Radziejowicach)

2. Jarek Zelek, lat 12, opiekun Marek Szewczyk (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
    im. Pawła Hulki-Laskowskiego w Żyrardowie
    )

3. Michał Mińkowski, lat 12, opiekunka Aleksandra Moskwa (Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach)

4. Filip Piejak, lat 12, opiekunka Aleksandra Moskwa (Zespół Szkolno – Przedszkolny
    im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach

Kategoria 13-15:

1. Dziyana Misiukevich, lat 13, opiekunka Dorota Misiak (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie)

2. Emilia Sobiech, lat 13 (Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica
    )

3. Gabriela Wąsikowska, lat 13opiekunka Dorota Misiak (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie)

wyróżnienia:

1. Bartłomiej Kozłowski, lat 13opiekunka Małgorzata Rytel-Kuc (Zespół Szkół im. Jana Pawła II
    )

2. Maja Kuran, lat 13, opiekunka Małgorzata Rytel-Kuc (Zespół Szkół im. Jana Pawła II

Kategoria 16-19:

1. Zuzanna Kuran, lat 17 (Liceum Ogólnokształcące

im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie)
  2. Małgorzata Berlińska, lat 18 (Zespół Szkół w Mszczonowie)

3. Natalia Sęk, lat 16 (Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej)

1. Pola Plewińska, lat 16 (Liceum Ogólnokształcące
    im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

nagroda specjalna Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego dla

Dziyana Misiukevich, lat 13, opiekunka Dorota Misiak (Szkoła Podstawowa nr 6
im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie

oraz wyróżnienia Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego

Wiktoria Szkop, lat 12, opiekunka Dorota Misiak (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Elizy Orzeszkowej
)

Laura Rasz, lat 12, opiekunka Dorota Misiak (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Elizy Orzeszkowej

nagroda specjalna Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza dla

Zuzanna Kuran, lat 17 (Liceum Ogólnokształcące

im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie)

oraz nagroda specjalna Dyrektora Muzeum dla:
Małgorzata Berlińska, lat 18 (Zespół Szkół w Mszczonowie)

Szczególne podziękowania za udział dla:

Natalii Nalej i Amelii Krupy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żyrardowie
pod opieką Pani Renaty Fedorowicz za podjęcie wyzwania interpretacji tak trudnego tematu.