Wernisaż wystaw o tradycjach, kulturze i odkryciach archeologicznych Węgier

Dnia 22 marca o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbyło się uroczyste otwarcie wystaw „W jak Węgry, W jak Wino” i „Codziennie nowe odkrycia” zorganizowanych we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie. Przy dźwiękach węgierskiej muzyki można było zapoznać się z tradycjami winiarskimi i z badaniami archeologicznymi prowadzonymi na terenie Węgier. Wystawy zostały wzbogacone również o eksponaty ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, głównie tradycyjne tkaniny i wyroby ceramiczne. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie. Wystawa będzie czynna do 4 maja br. Serdecznie zapraszamy!